Co to jest baza WHOIS?

Baza WHOIS udostępnia najważniejsze informacje o domenie. Przeszukując bazę możesz znaleźć takie informacje jak: ważność, datę wygaśnięcia domeny, kto jest właścicielem domeny, dane kontaktowe właściciela: adres, numer telefonu, adres e-mail i inne.

Jak to działa

Za każdym razem, gdy ktoś rejestruje domenę, dane osobowe przesyłane są do Internetowej Korporacji ds. Nadanych Nazw i Numerów (ICANN). Można porównać tę czynność do rejestracji własnego domu w urzędzie.

Baza WHOIS i Prywatność – najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie bazy WHOIS i Prywatności

Baza danych WHOIS zawiera listę wszystkich zarejestrowanych w Internecie domen. Korzystając z WHOIS możesz uzyskać dostęp do różnych informacji związanych z domeną, takich jak data rejestracji, data wygaśnięcia, identyfikator domeny, nazwa rejestratora, informacje kontaktowe, nazwa serwera i inne. Baza danych WHOIS jest dostępna publicznie i każdy może uzyskać dostęp do danych zarejestrowanej domeny. Baza ta jest utrzymywana przez Internetową Korporację ds. Nadanych Nazw i Numerów (ICANN) i regularnie aktualizowana. Jeśli utworzysz stronę internetową, będziesz także musiał zarejestrować się w ICANN.

Podczas rejestracji domeny musisz podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu i adres e-mail. Informacje te są przechowywane w bazie danych WHOIS i każdy może je znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki WHOIS domeny.

Ochrona prywatności WHOIS to usługa prywatności oferowana przez Hostinger w celu ochrony prywatności właścicieli domen. Kiedy zdecydujesz się na ochronę prywatności WHOIS, twoje dane osobowe zostaną ukryte lub zastąpione danymi serwera proxy w celu zachowania prywatności.

Wyszukiwanie w bazie WHOIS jest łatwe i szybkie. Wystarczy wpisać nazwę domeny lub adres IP w polu wyszukiwania i nacisnąć „Szukaj”. Nasze narzędzie przeszuka bazę danych WHOIS i w kilka sekund przedstawi wszystkie informacje, w tym dane rejestracyjne domeny.

Pamiętaj, aby nie wykorzystywać tych informacji do celów marketingowych lub spamu, ponieważ jest to zabronione przez ICANN.

Zgodnie z zasadami ICANN informacje w bazie WHOIS należy aktualizować na bieżąco. Oznacza to konieczność podania dokładnych informacji kontaktowych, dzięki którym możesz otrzymywać korespondencję od swojego dostawcy.

W Hostinger z łatwością zaktualizujesz wszelkie informacje w bazie WHOIS z poziomu panelu sterowania. Możesz zaktualizować wszystkie informacje od razu. Zaloguj się na swoje konto Hostinger, a następnie przejdź do panelu sterowania, aby zaktualizować dane w bazie WHOIS.

Pamiętasz funkcję ochrony prywatności WHOIS, o której wspominaliśmy? Z tego powodu niektóre pozycje w bazie WHOIS są ukryte. Rejestratorzy domen poprosili o ochronę prywatności WHOIS, dlatego dostawca domeny ukrył ich dane kontaktowe.

Niektóre informacje mogą być również ukryte przez dostawców domen zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi ochrony danych i prywatności, takimi jak RODO.

Możesz skorzystać z Ochrony prywatności danych WHOIS, aby ukryć swoje dane osobowe w bazie danych WHOIS. Jeśli ktoś wyszuka Twoją domenę, nie będzie mógł zobaczyć Twoich danych kontaktowych.
Aby ukryć swoje dane w bazie WHOIS, zaloguj się do Hostinger i przejdź do Strefy klienta. Następnie kliknij przycisk Domena znajdujący się u góry ekranu i wybierz jeden z przycisków do zmawiania. Zostaniesz przekierowany na stronę płatności, na której możesz wybrać metodę płatności w celu włączenia usługi Ochrony prywatności WHOIS.

Pamiętaj, że aktualizacja zmian w niektórych wpisach WHOIS zajmuje trochę czasu. Dlatego ktoś może zobaczyć Twoje dane, zanim zostaną ukryte.